ציפויים אסתטיים

ציפויים אסתטיים

ציפויים אסתטיים הם פתרון חדשני ונוח מאוד לטיפול בפגמי שיניים קלים ומורכבים כאחד החל משיניים צהובות ועד שיניים שבורות או שיניים שהרווחים ביניהן לא שווים. הטכנולוגיה הקיימת כיום מאפשרת לשדרג באופן משמעותי את מראה השיניים, ולפתור באמצעות ציפויים אסתטיים בעיות שבעבר הצריכו התערבות כירורגית, פעולות כואבות ואפילו הנחת גשרים ליישור שיניים (במקרים של מרווחים קלים ולא שווים בין השיניים).

שיקולים בבחירת ציפוי השיניים המתאים

בשוק קיימים מספר ציפויים: ציפויי קומפוזיט וציפויי חרסינה (חרסינה, למינייט ו-Emax אך בטרם בחירת הציפוי המתאים ביותר חשוב להבין קודם לכן מהו גוון השן הרצוי והמתאים ביותר ביחס לשאר השיניים ולעור הפנים. כמו כן חשוב להתאים את הפתרון לרצון ולצורכי המטופל, מהם ציפיותיו ומה מפריע לו במצב הקיים? אבחון מקצועי ותיאום ציפיות בטרם תחילת הטיפול יבטיח תוצאה מוצלחת, שביעות רצון – ויופי לאורך שנים.

ציפויי קומפוזיט

את ציפויי הקומפוזיט אני לא מבצע במרפאתי בשל חסרונותיהם הרבים. לציפוי זה יש שקיפות חלקית ולכן הוא לא מסווה את הגוון הטבעי של השן ונוסף לכך זהו ציפוי חלש יחסית, שלא עומד בעומסים הכבדים שמופעלים על השיניים ולכן עמיד לתקופה יחסית קצרה. מעבר לכך, מטופלים מוגבלים מאוד בסוגי המזונות מכתימים (קולה או תה או עגבנייה ועוד) אותם הם יכולים לצרוך ובתקופה הראשונה לאחר הנחת הציפוי יש צורך להימנע מסוגים שונים של מזונות, משקאות ומעישון כדי לשמור על התוצאות.

ציפויי חרסינה

ציפויי חרסינה רווחים מאוד בשוק ומוצלחים מאוד בתוצאותיהם. ציפוי החרסינה אשר מודבק על השן הוא עלעל דקיק המותאם באופן מושלם למבנה השן ולמאפייניו של המטופל בשלושה היבטים: היבט של גוון הציפוי, בהיבט של צורת הציפוי וכן בהיבט של המראה הסופי שיתקבל שהציפוי יודבק לחזית כותרת השן. תהליך הדבקת הציפוי מצריך מיומנות ודיוק גבוהים מאוד, במטרה לקבל תוצאה סופית טבעית ואיכותית. טעויות טכניות עלולות ליצור בועיות אוויר, דלקות שונות והיפרדות הציפוי מכתר השן עקב הדבקה לקויה. כיום ניתן להעלות באופן ניכר את אחוזי ההצלחה של הטיפול אודות לשימוש בטכנולוגיית הדמיה ממוחשבת המאפשרת ליצור אב-טיפוס סיליקוני המדמה את מראה השיניים לאחר הדבקת הציפוי.

ציפויי חרסינה-למינייט

ציפויי למינייט (נקראים למינייט וניר) הם סוג נוסף של ציפויי חרסינה נראים כעלעלים דקיקים במיוחד, עשויים מחרסינה, וניתנים להדבקה על זגוגית כתר השן לעיתים נדרשת הכנה מזערית של השן, השחזה סלקטיבית והורדה מינימאלית של חומר השן והתוצאות עמידות לאורך שנים. הדבקת ציפויי למינייט מצריכה מיומנויות ורמת דיוק גבוהה שניתנת להשגה באמצעות טכנולוגיית ההדמיה. מטרת ההדמייה והכנת מוקאפ (אב-טיפוס) לספק דיוק מרבי והתאמה מושלמת לצרכים ולרצונות הלקוח תוך תיאום ציפיות ושקיפות לאורך כל התהליך אשר יבטיח תוצאות סופיות משביעות רצון.

ציפויי חרסינה-Emax

סוג נוסף של ציפויי חרסינה הם ציפויי ה-EMAX אלו פותחו על ידי החברה השוויצרית Ivoclar"", ונחשבים לציפויים חזקים מאוד. ציפויים אלו מצטיינים בעמידות בדרגה גבוהה מאוד, הן משום שצבעם, אינו דוהה עם השנים והן בשל צורתם. לעיתים נדרשת הכנה מזערית של השן, השחזה סלקטיבית והורדה מינימאלית של חומר השן.

אנחנו מציעים במרפאתנו את הציפויים המובילים והמתקדמים בשוק בהתאמה מיטבית לצורכי ולרצון המטופל.

כיצד הטיפול מבוצע?

ציפויי שיניים הם טיפולים בטוחים, לא כואבים ומתאימים גם למטופלים שחוששים מהמפגש עם רופא השיניים. תחילה הרופא יפגוש את המטופל לפגישת ייעוץ ראשונית בה יבוצע תיאום ציפיות ותיערך סקירה ממוחשת של השיניים והלסתות יחד עם ביצוע סדרה של צילומי פנים ושיניים. הסריקות והצילומים ישמשו כבסיס להדמיית עיצוב החיוך הרצוי והמתאים ביותר למטופל ניקח מידות להכנת ציפויים זמניים. לאחר מכן הטופל יגיע לפגישה נוספת, שם כבר יוכל לחזות בהדמיה הממוחשבת ולדון בה עם הרופא המטפל. בפגישה זו נעמיק את תיאום הציפיות ונמשיך לתכנן את החיוך היפה ביותר ונתחיל בהתאמת השיניים לציפויים ולעיתים כבר בטיפול זה המטופל יצא עם ציפויים זמניים מודבקים באופן זמני. בפגישה השלישית כבר נבצע את הטיפול בפועל, נדביק את הקשתיות הקבועות, ובסופה המטופל יצא מפתח דלת המרפאה עם החיוך היפה ביותר עבורו. היתרון הממשי בתהליך זה הוא אורכו, זהו תהליך קצר ותוצאותיו נראות לעין מייד בתום הטיפול.

באילו מקרים ציפויי שיניים מומלצים ובאילו מקרים לא?

אדגיש בזאת שהטיפול מתאים מאוד לאנשים עם שיניים בריאות, שרוצים לייפות את החיוך, ויכולים לתקן פגמים מסוימים שמפריעים להם באמצעות הציפוי. אנשים שסובלים ממחלות חניכיים ונסיגת חניכיים, שיניים שבורות (באופן שלא ניתן לתקן באמצעות ציפוי) ידרשו לתוכנית הבראה מקדימה שבסופה יוכלו להתהדר בציפוי החדש.
ד"ר עמאד עיאט מנהל ובעלי של מרפאת שיניים פרטית ברמת השרון עוסק ברפואת שיניים בעל ניסיון רב בביצוע טיפולי שיניים שיקומיים לצד טיפולים אסתטיים לרבות ציפויים אסתטיים מתקדמים וחדשניים בליווי מקצועי ובהתאמה מיטבית למטופל. ומציע מגוון רחב של טיפולים . לקביעת פגישת היכרות צרו קשר

ציפויים אסתטיים

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​