הרמת סינוס

הרמת סינוס סגורה ופתוחה, השתלות עצם

הרמת סינוס פתוחה או סגורה לצור השתלת עצם הוא תהליך ניתוחי מקדים להשתלות שיניים, אשר מיועד לכל מי שסובל מספיגת עצם שנוצרה בחלקה האחורי של הלסת העליונה עקב מסחור בשיניים או בחלקה הקדמי (הרמת רצפת האף). זהו תהליך נפוץ בתחום רפואת הפה שיכול להיעשות כשלושה חודשים טרם התקנת השתלים הדנטליים או במקביל ובמהלכו הרופא המנתח משחזר את הרכס האלוואולרי (השכבה שאוחזת את השיניים) שנספג באמצעות פעולה כירורגית שזוכה להצלחה רבה.

ההכנות לתהליך הרמת הסינוס

הרמת סינוס מבוצעת בסינוס מאוורר ללא פתולוגיות שנובעות מטראומה באזור הפנים, זיהומים וכאב לוחץ בעת פעולת הורדת הראש. אם ישנן בעיות נשימה, לרבות קוצר נשימה, פוליפים באף, תגובה אלרגית, זיהום פתולוגי, הרמת סינוס קודמת או כל ממצא חריג שיימצא בצילום הסי טי – יהיה צורך בבירור נוסף מטעם מומחה אף אוזן גרון בטרם ביצוע ההליך הניתוחי.
נוסף לכך כיוון שמדובר על הליך כירורגי לעיתים המטופל יידרש ליטול אנטיביוטיקה כ-24 שעות בטרם ביצוע ההליך. 

הרמת סינוס סגורה, הרמת סינוס פתוחה והרמת רצפת האף

ישנן שתי שיטות לביצוע הרמת סינוס בחלקה האחורי של עצם הלסת – האחת פתוחה והשנייה סגורה.

הרמת סינוס פתוחה
– מיועדת למקרים בהם ישנה ספיגת עצם חמורה, תהליך זה מבוצע דרך עצם הלסת בחלל הפה באמצעות קדח עד רצפת הסינוס וביצוע השתלת עצם שעליו השתל יוברג.

הרמת סינוס סגורה – מיועדת למקרים קלים יותר – והיא מבוצעת על ידי דחיקת רצפת הסינוס באזור בו השן חסרה ודוחס את תחליף העצם אל תוך הסינוס, כאשר במקרים קלים במיוחד ניתן לבצע את ההליך ללא כל צורך בהשתלת העצם. פתרון זה מאפשר להשתיל את השתל באותו המעמד של הרמת הסינוס הסגורה ולקצר את משך הזמן הכולל של ההחלמה והטיפול.
כאמור שני תהליכים אלו מתאימים במקרים בהם נדרש להחדיר שתל בחלקה האחורי של הלסת, אם נדרש להחדיר שתל בחלקה הקדמי של הלסת נהוג לבצע תהליך כירורגי אחר שנעשה מתחת לחלל האף ונקרא "הרמת רצפת האף". 

השתלות העצם בסינוס המורם

תהליך השתלת עצם נועד לבנות מחדש את החלל שנוצר בתוך ממברנת הסינוס. העצם המושתלת משמשת כתחליף לעצם הפה שנספגה כתוצאה ממחסור השיניים ומטרתה לעגן ולבסס את השתל בחלל הפה. כמו שצוין קודם לכן לאחר ביצוע הרמת הסינוס הרופא מכניס אל תוך חלל הסינוס תחליף עצם שנלקחת ממקורות שונים וכן חומרי עזר נוספים, שיסייעו בבנייתה של העצם.

השתלת עצם

השתלת עצם היא פעולה שמיועדת למקרים בהם יש צורך להשלים את הפער שנוצר בעקבות עצם שנספגה בחלל הפה. מטרת העצם החדשה היא להוות נקודת עגינה ולבסס את השתלים החדשים שיתאחו במקומו ויוכנסו לחלל הפה במקום השיניים החסרות. מקור העצם המושתלת עשוי להגיע מגופו של המטופל או ממקור סינטטי אחר. 

הסיבוכים האפשריים לאחר הרמת סינוס והשתלת עצם.

ככלל, הרמת סינוס הוא תהליך מוכר מאוד ורווח מזה שנים רבות ברפואת השיניים. תהליך זה מסייע למטופלים שסובלים ממחסור בעצם להיות מועמדים להשתלת שיניים. סיבוכים אפשריים כמו נפיחויות, בצקות ודימומים קלים מהפה, ידועים ומטופלים בדרך כלל בדרכים שמרניות.
המרפאה של ד"ר עיאט מצוידת במיטב הטכנולוגיות החדישות, ומקפידה על כל כללי הסטריליזציה. במרפאה עובד צוות מיומן ומקצועי תחת פיקוחו והדרכתו של ד"ר עיאט אשר עבר את ההכשרות הנדרשות והוא בעל ניסיון רב בביצוע הליכים רפואיים אלו.
ד"ר עמאד עיאט מנהל ובעל מרפאת שיניים פרטית ברמת השרון עוסק ברפואת שיניים, שיקום פה מורכב באמצעות השתלות שיניים וכירורגיה לרבות טיפולי הרמות הסינוס והשתלת עצם. ד"ר עיאט הוא רופא שיניים מוסמך מזה שני עשורים בוגר אוניברסיטת בון בגרמניה. לקביעת פגישת היכרות צרו קשר 

אלכסי סופוב, הוד השרון
שיקום פה מורכב
קרא עוד
מטופל אצל דוקטור קרוב ל10 שנים , מפחד באופן קיצוני מטיפולי שיניים אך אצלו מרגיש בטוח ורגוע . העבודה נעשית בצורה מושלמת ועם אחריות . גמיש בנוגע לתשלומים . ממליץ בחום
Я пациент у доктора Аята около 10 лет. Не могу передать как боюсь зубных врачей. Всегда тянул до последнего.. На сегодня я доволен проффессианализмом доктора. Качество. Уверенность что завтра ничего не случится. А если и да,то есть гарантия. Цены приемлимые и можно договориться. Рекомендую.
רוזנטל אהרון, מודיעין מכבים רעות
שיקום פה מורכב
קרא עוד
אי ואשתי מטופלים ותיקים מאד כ 20 שנה אצל ד״ר עמאד עיאט, אנו מאד מרוצים מהטיפול השוטף , הרופא אדם סימפטי עדין נפש , מסביר בצורה מפורטת על מהלך והתקדמות הטיפול,אינטליגנטי מתחשב ומבין עיניין , נוהג בסבלנות רבה,הרופא מומחה ענק בשתלים, ובטיפול הכללי ברפואת השיניים, כמו כן יש במרפאה צוות מסור ואמין,המרפאה תמיד מסודרת נקייה וסטרילית, ממש תענוג שיש לי זכות להיות מטופל שלו .
שומאלי, חדרה
שיקום פה מלא
קרא עוד
רציתי להגיד על הרופא שלי אנושי תמיד נכון לעזור ותמיד כן ואף פעם לא בכל שעה נכון לתת שרות יישר כוח שנזכה לעוד אנשים אנושיים כאלה 🙏🙏🙏🙏🙏 אפילו בשעות המאוחרות של הלילה אשתי סבלה מכאבים חזקים פתח את המרפאה ונתן שרות מכל הלב אוהבים אותך תודה על הכל 🙏🙏🙏🙏
ראובן מור
שיקום פה מורכב
קרא עוד
אני בן 73 ומקבל אצלו שרות מזה מספר רב של שנים ,לארך הזמן הצליח לי כל אותם טיפולים הדרושים לתחזוקה ושיקום השניים. לפי הידוע לי הוא לא מפסיק לנסוע לגרמניה להשתלמות בכל החידושים הקשורים בתחום וכאשר עבר מקום הצטייד בכל הטכנולגיות החדשות והציוד החדיש שהתפתח בתחום . הטיפול עניני וממצא במחירים ובפריסה שמתאימים לכל כיס. אני יכל לראות אותו כחבר בפגשות החצי שנתיות שלי איתו לשם תחזוקה שוטפת. נאחל לו הצלחה בדרך שהוא בחר לתת שירות של רופא לשיניים . כן ירבו אנשים כמוהו בכל השירותים שאנו זקוקים להם בחיים. מור ראובן
ברינדה גולסטין, כפר מלל
ציפויים אסתטיים (למינייט, חרסינה, קומפוזיט)
קרא עוד
הרופא דר עיאט רופא שינייםבחסד עליון עדין רגיש למטופל. מלומד עם ידי זהב המכשור שלו זו המילה האחרונה ברפואת שיניים אני מחשיבה את עצמי עם יכולת טובה להבין מי זה רופא שיניים מצויין כיוון שאבי היה רופא שינים שאנשים באו ממרחקים להיות בטיפול וכך גם דר עיאט יסודי עדין קשוב ומלומד מבלי לגרום למטופל אי נוחות יש לי מזל שהוא הרופא שיניים שלי ישר כוח דר עיאט ברינדה גולדסטון
א.ל., רמת השרון
טיפולי שיניים אסתטיים - אסתטיקה דנטלית
קרא עוד
ד"ר עיאט וצוות יקר, מעריכה מאוד ומודה על הטיפול המסור לאורך שני העשורים האחרונים בי, במשפחתי ובחבריי. חשוב לציין את היצירתיות של הדוקטור ומציאת פתרונות קריאטיביים תמיד ובכל מצב גם המאתגר ביותר... תודה על היחס, האכפתיות, השרות, הזמינות ועל טיפול מקצועי מעל ומעבר! ממליצה בחום לכל מי שמחפש יחס vip, שרות מדהים וחיוך פשוט מוששששלם! שוב תודה בשמי ובשם כל משפחתי, יישר כוח!
הקודם
הבא

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​